صبانور در یک نگاه:

شرکت معدنی و صنعتی صبانور بزرگترین تولید کننده فرآورده های سنگ آهن در غرب کشور می باشد. که از مرحله اکتشاف، استخراج ، فرآوری سنگ آهن تا تولید محصولات کنسانتره و گندله دانه بندی فعال می باشد. سنگ آهن دانه بندی این شرکت، درمعادن باباعلی، گلالی و مجموعه معادن شهرک و کورکورا در استان های همدان و کردستان با تولید می شود. محصول سنگ آهن دانه بندی معادن با مشخصات کیفی مطلوب بعنوان خوراک مصرفی کارخانجات کنسانتره سازی صبانور مورد استفاده قرار می گیرد.

مجموعه معدنی و صنعتی صبانور دارای دو کارخانه کنسانتره سازی  و گندله سازی در استان همدان است و زنجیره تولید در این استان از مرحله تولید سنگ آهن دانه بندی تا تولید کنسانتره آهن و نهایتا گندله آهن بصورت پیوسته فعال می باشد. محصول گندله با ویژگی های کیفی مطلوب بعنوان خوراک مصرفی کارخانجات فولاد کشور به مصرف می رسد.

همچنین زنجیره تولید این مجموعه معدنی در استان کردستان از مرحله تولید سنگ آهن دانه بندی و مصرف آن بعنوان خوراک کارخانه کنسانتره سازی فعال می باشد، برنامه راه اندازی کارخانه گندله سازی بیجار و سایر پروژه های این مجموعه در مراحل تکمیلی زنجیره قرار دارد. افزایش ظرفیت تولید کارخانجات صبانور در برنامه های توسعه این مجموعه قرار دارد.

 • استان کردستان – قروه – روستای گلالی
 • استان کردستان-بیجار- حسن آباد یاسوکند
 •  کیلومتر 50 جاده سنندج – کیلومتر 6 جاده اسد آباد
 •  کیلومتر 50 جاده سنندج – کیلومتر 6 جاده اسد آباد
 • استان همدان کیلومتر 35 جاده سنندج
 • استان کردستان-بیجار- حسن آباد یاسوکند

کیفیت در صبانور:

مجموعه معدنی و صنعتی صبانور در سال 1400 موفق به اخذ گواهی بالاترین سطح استاندارد 17025:2017 از اداره تایید صلاحیت سازمان ملی استاندارد ایران در زمینه انجام آزمونها و سنجش کیفی محصولات در هر دو سایت همدان و کردستان گردید.

واحدهای کیفی این مجموعه با بهره گیری از 40 نفر نیروی کارآمد، تجهیزات پیشرفته و متدهای روز استاندارد بصورت تمام وقت، کلیه مراحل تولید معادن، کارخانجات و فروش محصولات را تحت پایش قرار میدهد.

برنامه های آتی صبانور

در راستای نیل به اهداف مندرج در افق 1404، این شرکت تولید 2.5 میلیون تن کنسانتره، 2.5 میلیون تن گندله و 4 میلیون تن سنگ آهن را در افق 1404 در دستور کار خود قرار داده است. به همین منظور و درراستای تکمیل زنجیره ارزش چندیدن پروژه از جمله پروژه احداث کارخانه گندله یک میلیون تنی کردستان با برآورد هزینه ای برابر 1200 میلیارد تومانی و مالکیت 70 درصد و پروژه احداث کنسانتره یک میلیون تنی گلالی با هزینه 700 میلیارد تومانی تعریف شده است و در حال اجراست. در همیتن راستا همچنین می توان به پروژه آهن اسفنجی و فولاد کردستان نیز اشاره کرد که این پروژه با ظرفیت 1 میلیون و 600 هزار تن و ذوب و نورد یک میلیون تنی در حال پیشبرد می باشد.

 1. توسعه زنجیره عرضه محصولات و ارتقای کیفیت محصولات تولیدی و استفاده بهینه از ذخایر معادن و ظرفیت کارخانه های فرآوری جهت پاسخ به تقاضای ارضا نشده بازار
 2. پیشبرد هرچه سریعتر و بهتر طرح های توسعه ای گروه و بهره برداری هر چه زودتر و با کیفیت تر از آنان
 3. کاهش هزینه های تولید از طریق خرید های اقتصادی از تامین کننگان اصلی و کاهش مصرف مواد اولیه و سایر هزینه های تولیدی و افزایش بهره وری
 4. توسعه بازار فروش محصولات شرکت با رعایت صرفه و صلاح و تطبیق با قوانین و مقررات وضع شده و موجود
 5. توسعه برند شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور به منظ.ر ایجاد تمایز بیشتر نسبت به رقبا.
 6. استفاده بهینه از نقدینگی و سرمایه جهت توسعه زیرساخت ها و مقابله با تهدیداتی از جمله نوسانات تقاضا و قیمت جهانی محصولات
 7. استفاده از فرصت های بازار و معافیت های مالیاتی و گمرکی جهت توسعه صادرات و واردات
 8. حفظ نیروی انسانی ماهر و آموزش دسده و استفاده بهینه از نیروی موجود
 9. مطالعات اکتشافی جدید به همراه حفاری توده های معدنی اطراف معادن به منظور اکتشافات توده های جدید
 10. توسعه آزمایشگاه ها و کنترل عیار و کیفیت محصولات تولیدی
 11. افزایش ظرفیت ایجاد فضای سبز و تبدیل به اولین شرکت معدنی سبز
 12. ارتقاء استفاده از فن آوری اطلاعات با تاکید بر نرم افزار های یکپارچه و مدرن
 13. توسعه جغرافیایی مناطق معدنی در گستره کشوری برای معادن سنگ آهن و سایر عنصر فلزی از جمله سرب و روی.