چهارشنبه 31 شهریور 1400

کاهش شدید تولید فولاد خوزستان به واسطه محدودیت‌های برق

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: کاهش شدید تولید که به واسطه محدودیت‌های انرژی رخ داد، باعث شد عددی معادل ۱۰ هزار میلیارد تومان از محل فروش محصولات تولیدی شرکت فولاد خوزستان از دست برود.

امین ابراهیمی در مراسم کلنگ‌زنی سه طرح بزرگ توسعه‌ای شرکت فولاد خوزستان که امروز، ۲۸ شهریورماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در چالش تامین برقی که برای کشور به وجود آمد، از نظر تناژ تولید بسیار زیادی را از دست دادیم. سال گذشته تا تاریخ ۲۶ شهریورماه، یک میلیون و ۹۰۰ هزار تن برنامه تولید داشتیم اما امسال از برنامه تولید یک میلیون و ۸۰۰ هزار تنی، حدود یک میلیون و ۳۷۸ هزار تن را اجرایی کرده‌ایم که حدود ۷۴ درصد از برنامه تولید است.

وی افزود: شرکت‌های فولاد شادگان نیز امسال حدود ۳۷۵ هزار تن تولید داشته‌اند که عمده محصولات تولیدی توسط این شرکت در فولاد خوزستان مصرف شده است.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: عمده محدودیت‌هایی که از اردیبهشت ماه در بحث برق برای شرکت فولاد خوزستان به وجود آمد، باعث شد تا ۵۰۹ هزار تن از تولید شرکت فولاد خوزستان به واسطه محدودیت‌های برقی از دست برود.

ابراهیمی عنوان کرد: کاهش شدید تولید که به واسطه محدودیت‌های انرژی رخ داد، باعث شد عددی معادل ۱۰ هزار میلیارد تومان از محل فروش محصولات تولیدی شرکت فولاد خوزستان از دست برود.

وی با بیان اینکه متاسفانه محدودیت‌های برقی همچنان ادامه دارد، افزود: مذاکراتی با اداره برق استان انجام شده تا بتوانیم از حداکثر دیماندها در ساعت‌های غیر پیک استفاده کنیم و به ادامه روند تولید در شرکت فولاد خوزستان بپردازیم.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان با اشاره به صادرات محصولات تولیدی این شرکت گفت: در سال گذشته ۶۴۲ هزار تن محصولات این شرکت صادر شده است. امسال از برنامه یک میلیون تنی برای صادرات، توانسته‌ایم بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن صادرات داشته باشیم.

ابراهیمی با بیان اینکه در مقایسه با سال گذشته میزان صادرات محصولات تولید شده در شرکت فولاد خوزستان بیش از ۶۰ درصد رشد داشته است، گفت: از یک برنامه ۱۱ هزار و ۹۰۰ میلیاردی در بحث صادرات، توانسته ایم ۱۴ هزار میلیارد تومان صادرات را محقق کنیم و ۱۸ درصد از برنامه فروش ریالی جلوتر هستیم.

ارتباط با ما:

کلیه حقوق اطلاعات و مطالب این سایت محفوظ و متعلق به شرکت توسعه صنعتی و معدنی صبانور می باشد.